FANDOM


Nuvola apps important
Ten skrypt służy tylko do INDYWIDUALNEGO użytku!
Możesz zainstalować go dla siebie, ale nie możesz stosować go na całej wiki (np. w MediaWiki:Common.js lub MediaWiki:Wikia.js), gdyż złamiesz Zasady Użytkowania FANDOMU.
(Zobacz politykę modyfikacji)

ToggleSideBar jest dodatkiem który pokazuje przycisk obok innych przycisków funkcyjnych, umożliwiający użytkownikowi chowanie / pokazywanie paska bocznego.

Instalacja

Zobacz też: Importowanie CSS i JS, Zaawansowane CSS i JS
 • Dla osobistego użytku, dodaj poniższy kod do twojego pliku global.js (dla wszystkich wiki) lub do twojego pliku common.js (dla lokalnej wiki). Pamiętaj, że opcja osobistego JS musi być włączona dla twojego konta.
importArticles({
  type: 'script',
  articles: [
    'u:dev:MediaWiki:ToggleSideBar/code.js',
  ]
});
importArticles — Najlepszy sposób instalowania JavaScriptu na FANDOMIE
importArticles został stworzony by połączyć wiele importów w jeden transfer danych, umożliwiając różnym skryptom szybsze ładowanie. Jeśli instalowałeś/aś różne skrypty, twój JavaScript prawdopodobnie zawiera niepotrzebne masy importów. Kliknij "Expand" by dowiedzieć się jak wydajnie segregować importowane skrypty by zwiększyć wydajność i sprawić, że twój kod będzie wyglądał bardziej przejrzyście. Inny sposób to także użycie MediaWiki:ImportJS.
Jeśli twój plik JavaScript zawiera kilka linijek z importScript, importScriptPage lub importArticles, możesz połączyć je! Importując kolekcję skryptów za pomocą jednego importu, twój kod JS będzie ładować się szybciej i wyglądać przejrzyściej. Rozważ piniższy przykład. Po lewej stronie widzisz jak twój JS może teraz wyglądać. Po prawej - jak może zostać uleoszony.
Dużo importów — nieuporządkowane i wolne Jeden import — przejrzyście i wydajnie
importScriptPage('AjaxRC/code.js','dev');
 
importScript('MediaWiki:localScript.js');
 
importArticle({
 type: 'script',
 article: 'u:dev:FloatingToc/code.js'
});
 
importScriptPage('page1.js', 'wikiname');
 
importScriptPage('page2.js', 'wikiname');
importArticles({
  type: 'script',
  articles: [
    'u:dev:AjaxRC/code.js',
    'MediaWiki:localScript.js',
    'u:dev:FloatingToc/code.js',
    'u:wikiname:page1.js',
    'u:wikiname:page2.js'
  ]
});
Uwaga: W tym przykładzie, zwróć uwagę na przecinki i inne znaki. Dla tych, którzy nie znają się na programowaniu (a także i dla tych, którzy się na nim znają!), częstym błędem podczas pisania kodu jest usuwanie, zapiminanie czy zamiana miejsc znaków takich jak przecinek czy cudzysłów. Może to spiwodować błąd psujący kod. Dokładnie podążaj za tym przykładem gdy używasz importArticles.
Ale to nie wszystko na temat imoortArticles! Więcej przykładów zaawansowanego użycia można znaleść tutaj.